aktivita ve spánkovém režimu (návrat do prázdnin)
----Spřáteluju TU----
Chceš udělat video (amv)? ZDE
Něco nefunguje?? ZDE
Nějaké nové anime na přání? ZDE
Chybí ti tu něco? ZDE
:'(....Ty jsi jediný problém (zpracovává se)
Quote of the week: "Tears are words the heart can't say."
"Simple but effective"

Listopad 2014

Recenze: Losing It - Cora Carmacková | Zakázané ovoce je ovocem nejlákavějším (4)

24. listopadu 2014 v 18:02 | Mary-berry |  Projekt Losing It
Žánr: romance + NA ...
Díl: 1/3 (Losing It) + 1.5, 1.6, 3.5
Originální název: Losing It
Počet stran: 248
Vazba: hardback s přebalem
Rok vydání: 2014/11
Nakladatelství: Jota
Anotace: "Jak to, že jsem pořád ještě panna?" ztrápeně si opakuje každý den při pohledu do zrcadla Bliss Edwardsová, na první pohled úspěšná a bezproblémová studentka herectví obklopená množstvím přátel, kteří však absolutně netuší, čím se jejich pohledná a inteligentní kamarádka užírá. Hodlá skoncovat s panenstvím - jenže ten pravý stále ne a ne přijít.

V okamžiku, kdy se její sexem protřelá kamarádka Kelsey dozví, že Bliss není přes svůj "handicap" ani lesbička, ani nehodlá odejít do kláštera, navleče ji do úzkých šortek a trička s tak velkým výstřihem, jaké by si samotná Bliss nikdy neoblékla. A potom ji s prohlášením "konečně si vrzneš" odtáhne do blízkého baru, kde ji po konzumaci několika panáků na kuráž vybízí, aby si našla kvalitního milence na jedno použití. Bliss prchá zbaběle na záchod, ale cestou narazí na zajímavého mladíka jménem Garrick, zabraného do čtení Shakespeara. Neplánovaně přeskočí jiskra a Bliss má tu noc skutečně šanci prožít pohádkový sex…, ze kterého však na poslední chvíli s mnoha nepodařenými výmluvami vycouvá.

Další den ráno, první hodinu posledního semestru, Bliss málem omdlí: zjišťuje, že Garrick, který před necelými osmi hodinami ležel nahý v její posteli, je jejím novým profesorem!
Možná jste si všimli, že každý okamžik, lehce vybočující z "normálu", silně prožívám, takže není divu, jak jsem se (báječně!) asi cítila, když jsem zjistila, že jako jedna z mála si smím ještě před vydáním přečíst knihu Losing It, která bude na pultech vašeho knihkupectví čekat jen na vás od středy 26. 11. 2014.

Už jsem se někdy zmínila, že nezvládám číst více knih naráz? Obrovská potíž mě coby knihomola mě zastihla i tentokrát. Odolávat jsem nevydržela dlouho, dá se říct, že vůbec, a hned, jakmile jsem si přetáhla knížku do čtečky, jsem se do ní po hlavě vrhla, nehledě na to, že na mě smutně koukala rozečtená Vstupenka do ráje.

První dojmy
Autorka nás moc dlouho netrápí, první setkání hlavních hrdinů, které romantické duše jako já očekáváme každou stránkou, říkáme si: "Kde (sakra) je?", a máme chuť nadávat, když na scénu stále nepřichází ON, totiž proběhne hned v úvodní kapitole. Takže už na začátku máte důvod číst dál, protože s velkou pravděpodobností si oblíbíte nejen Bliss a Garricka, jejichž zakázaný vztah se celou dobu řeší, ale sympatizujete i s vedlejšími postavami, které mi mnohdy přišly zajímavější a především skutečné.
Na jednu stranu obdivuji, že se Cora nebála jít rovnou na věc, ale neuškodilo by, kdyby čtenáře trochu potrápila. Takhle mě brzy přepadl pocit, že se všechno točí kolem sexu.

Na okamžik jsem zapomněla, co to vlastně hledám.
Klíče. Ke svému bytu.
Do kterého právě hodlal vstoupit sexy chlap.
Se mnou.
Sám.
Za účelem sexu.
Sex.
Sex.
Sex.

Jiskření, první polibek a všechna ta ostatní známá "poprvé" (až na to jedno nejdůležitější samozřejmě) si ti dva odbudou jako mávnutím kouzelného proutku, a to tak rychle, že ztratíte pojem o čase, což je dobře, ne? Ale... Žádné ale není, protože někdo tu má jedinečný talent popsat obyčejnou zkušenost tak, že i z obyčejného se stane výjimečné, a to tím, že do vás zvládne jedinou větou napumpovat plnou dávku emocí.

Cítila jsem v sobě celou galaxii - složitou a nekonečnou, zázračnou a křehkou. A uprostřed bylo mé slunce. Garrick. Láska.

Opravdu to vypadala jako jednorázovka. Oslovení "princezno" a "lásko" chvíli poté, co se seznámili, mi přišlo trochu nemístné, ale ta moje romantická část to uměla ocenit.

Postavy, základní kámen příběhů
Garrick dostal do vínku vzezření biblického Adama před svým prvním hříchem, kterému stačí jenom zašeptat vaše jméno, a vám se doslova podlomí kolena. Chvílemi vám může jeho dokonalost lézt na nervy, stejně tak Blissina posedlost panem Taylorem, která mi překvapivě nedělala větší problémy, jak s jistotou můžu tvrdit, že některým z vás bude. Myslím, že tím, jak se dokázala hrdinka v každé vážné situaci na jedničku ztrapnit, mi to perfektně vynahrazovala.
Tak akorát prostoru tu dostávají Blissini dva nejlepší kamarádi: Kelsey - na první pohled potrhlá barbína, kterou však můžu považovat za svou dokonalou představu nejlepší kamarádky, a samozřejmě Cade. Ten se pokaždé zachoval jako pravý přítel - chápající, který pro udržení přátelství obětuje vlastní šťastný konec, až mně to vhánělo imaginární slzy do očí. Nevím, jak to Bliss dokázala, ale někoho jako Cadea si nakonec přeci jenom zasloužila.

Je to stejné jako s divadlem - v životě nastávají dokonalé okamžiky, kdy se hvězdy propojí a vy jste přesně tam, kde chcete být, s báječnými lidmi a děláte přesně to, co chcete dělat.

Palec nahoru si také zaslouží prostředí, z velké části divadelní. Pro jednou něco jiného, co vás přiměje chtít být jeho součástí. Nekonečný kruh přátel, neustálý příval smíchu, nervozita před vystoupením, tyto zmíněné věci a další splňovaly definici nekonečna a já měla šanci to všechno poznat skrz jediný příběh, příběh, který si s chutí prolistuji znovu.
Žádného životního zvratu v ději se sice nedočkáte, ale hlavní je, že svůj účel oddychové četby, která na vás v zimním období přímo volá, to splní.

Klady a zápory - postřehy v průběhu čtení
Hamlet ♥
Jednou z mnoha výhod jsou krátké kapitoly - čte se to pak samo. Celou dobu nevnímáte počet přečtených stran a najednou na vás vybafne epilog. Přesto nemůžu tvrdit, že knihu jsem zhltla na jedno posezení, protože skutečnost je taková, že jsem se raději věnovala jednotlivým částem projektu a samotné čtení, které jsem si i tak vychutnala, jsem odsunula do vedlejší koleje.

Shrnutí aneb odnesla jsem si něco?
Intenzivní, i když ne zrovna převratné, to je to správné jednoslovné označení pro příběh, který vás přinutí v jednu chvíli se usmívat jak měsíček a záhy vás zchladit studenou sprchou, protože není možné, aby konečný stav všech vztahů zůstal takový.
Věřím, že kniha by si zasloužila plné hodnocení, nebýt častých překlepů a hrubek ("gramatických hnusů", jak s oblibou připisuje do písemek náš pan profesor třídní), které se snad ve finální čištěné podobě ve velkém zastoupení neobjeví. Narodila jsem se jakožto tvor nedokonalý a víc než vlastních chyb si bohužel všímám chyb druhých. Navíc jsem přímo musela napsat něco, čím bych vaši bublinu nadšení splaskla, ne? Takže za mě krásných 90%.

PODĚKOVÁNÍ
Medvědí díky patří nakladatelství Jota, které se může pyšnit vydáním jedné z mých oblíbených knih - Easy?. Za recenzní reading copy jsem tak vděčná, že se jedná o ten neobvyklý moment, kdy mi dochází slova.
Když jsem si o víkendu projížděla svou mailovou schránku, myslela jsem si, že mi přišel další spam, a chystala se zprávu smazat. Víc jsem se mýlit fakt nemohla. No, jsem z toho zkrátka pořád nějak mimo. Píšu mimo? To je slabé slovo a říkám si, jak bych asi reagovala, kdybych v ruce směla držet papírovou podobu. Zdá se vám, že přeháním? Protože umím být opravdu šílená, když jde o moji srdcovou záležitost.
Osobně nemám moc v lásce gify, ale tento dokonale vyjadřuje moje pocity - šok, když jsem si uvědomila, jaké pocty se mi dostalo.

Losing It (3) - 10 faktů o autorce a jejích hrdinech

23. listopadu 2014 v 10:06 | Mary-berry |  Projekt Losing It
Nejdřív jsem měla v plánu vyzpovídat autorku v podobě rozhovoru, ale záhy, když začaly ostatní blogerky zveřejňovat (skvělé!) články se stejným nápadem, jsem od svého úmyslu sešla. Přesto jsem neodolala možnosti seznámit se blíže s Corou a místo toho tu na vás o pár řádků níže čeká 3 x 10 faktů aneb 30 důvodů, proč by kniha neměla uniknout z vašeho knižního hledáčku.

Cora Carmacková, více než 20letá nadaná spisovatelka žánru New Adult, která má na svědomí trilogii Losing It, a světové oblibě se taky těší její novější série: Rusk University, na sebe prozradila:
 1. Miluju kočky - OPRAVDU. :) (Obrat na můj nepovedený pokus o vtip.)
 2. Když jsem chodila do školky, moje učitelka se mě zeptala, čím se chci stát, až vyrostu, a já na to: spisovatelkou, učitelkou, herečkou, baletkou a prezidentem Spojených států. (Jde vidět, že si Cora vzala můj příklad: "When I was a child I wished I could be an angel with beautiful pink wings", vymyšlený z fleku, k srdci. :D Další: "I got my mirst kiss in 6", ovšem ignorovala. :D)
 3. Nejsem moc velkým fanouškem prázdnin - já vím, je to divný!
 4. Na střední jsem byla výbornou sportovkyní. Hrála jsem basket a tenis, věnovala se přespolnímu běhu a byla členem taneční skupiny. (První kámen úrazu v překladu byl pro mě pojem "ran cross country". Upřímně nejdřív mě napadlo, že se jedná o běh napříč venkovem, nakonec jsem to přirovnala k našemu školnímu přespolnímu běhu a raději hodila odkaz na wikipedii. Koho napadne vhodnější překlad, ozvěte se - ráda bych si rozšířila své znalosti, protože v budoucnu se chci věnovat právě cizím jazykům.)
 5. Mám dvě starší sestry, a ty mi daly ty NEJROZTOMILEJŠÍ neteře a synovce na světě. :)
 6. Prahu jsem vlastně navštívila, když jsem studovala na výšce v zahraničí, a toužím se tam vrátit! (O pravdivosti věty vás přesvědčí fotka (níže), kterou mi Cora jako důkaz poslala.)
 7. Kdybych chodila do Bradavic, byla bych ve Zmijozelu. ;) (Tento fakt vypovídá o tom, že mezi sebou máme dašího fanouška HP. :))
 8. Neustále hledám nové seriály na Netflixu, které bych zkoukla v jednom zátahu. (Nějaký návrh?) (Autorka použila výraz "binge-watching", což znamená něco, jakože vás chytne nějaký seriál a pak u něj furt sedíte, že třeba denně dáte 10 epizod. "Binge" obecně znamená mejdan, flám, "tah" a význam slovesa pak flámovat. Netflix je název jednoho celosvětového internetového kanálu. :) Kdybyste měli pro Coru nějaký seriál, tak šup s ním sem! :) Ráda jí vaše doporučení předám.)
 9. Ráda pojmenovávám neživé věci - např. jsem měla auto, kterému jsem říkala Rene, a můj notebook se jmenoval Draco.
 10. Jsem fakt hlučná. Jako by... připadá mi, jako by ostatní měli schopnost ovládat vlastní hlasitost, a já, já jsem prostě hlasitá nebo ještě HLASITĚJŠÍ.

Pozn: Pokud máte zájem, mailem vám pošlu originální fakta, "nepoškozená" mým překladem. Z důvodu už tak dlouhého článku jsem je sem nevypsala. Ale abych vás o nic neošidila a vy jste měli aspoň malou představu, jak asi Cora zní, mám tu pro vás ještě pár vět na závěr, ať uzavřeme autorku a vrhneme se na hlavní protagonisty knihy.

Mary: Btw. Do you want to share something with your Czech readers? A secret like you'll visit us this year? (Omlouvám se za svoji angličtinu, ale přesně takhle příšerně jsem to napsala, než jsem zmáčkla tlačítko "odeslat zprávu"...)
Cora: I wish I could say I had secret plans to visit you guys! I would love to come back to Czech Republic at some point - I'll be sure to let you know if it's going to happen. Here is a picture of me and my sister in Prague when we visited in 2008.


Zdá se vám prostředí nějaké povědomé? Jo, je to naše hlavní město! :D

Tu jsem požádala autorku (další důvod, proč mi věřit, že se chovám jako naprostý šílenec) o jedno selfíčko. No, nesluší jí to? :)


Cora se zachovala naprosto úžasně a zároveň nepochopitelně, když se mi omluvila za MOJE otravování. Už kvůli tomu, jaká sympatická osoba to je, byste měli dát knize šanci. Chci jí moc poděkovat za svou ochotu a úplně všechno, co pro fanoušky (i ty bláznivé jako jsem já) dělá. Je prostě ÚŽASNÁ!!! A mně se mohlo štěstím rozskočit srdíčko, když pochválila mangu.

Garrick Taylor - učitel herectví, hlavní představitel mužského pokolení:
 1. Sexy blonďák, strniště (s tím si teď nejsem jistá :D) a oči barvy (čisté!) studánky.
 2. Anglický přízvuk. (Dvě slova a někteří (Bliss) dokáží roztát jako nanuk v létě, nesníte-li ho včas. Takže děvčata, měly byste se co nejdřív vrhnout na knihu, nebo hrozí, že vám jedna hlavní postava do 21.6. zmizí. ;))
 3. Má tvář dokáže přinutit anděly zpívat.
 4. Neoslovujte mě prosím "pane Taylore"!
 5. Když jsem JI poprvé uviděl, nenapadlo mě nic lepšího než říct "prosím?".
 6. Nenávidím Shakespera.
 7. Hamlet mě miluje.
 8. Bar jsem začal navštěvovat, protože jsem čekal na zámečníka.
 9. Občas schovávám svým bývalým studentům hračky jejich mazlíčků.
 10. Zaryjte mi nehty do kůže a já vám vyjdu vstříc. (Neberte to prosím doslova! Cítila bych se úchylně, i když to pravda je. :D Na mysli mám ten fakt, ne sebe. Omlouvám se, impuls první myšlenky.)

Bliss Edwardsová - dívka přes dvacet, vypravěčka románu:
 1. Hnědé vlnité vlasy, které přicházejí často do styku s žehličkou, hnědé oči, hnědá, hnědá, hnědá...
 2. Uvědomuju si, že mám na břiše pneumatiku.
 3. Zvládnu 24 hodin v kuse slintat přede všemi nad NÍM.
 4. Pořídila jsem si kočku, abych nemusela svému učiteli vysvětlovat, že jsem stále panna.
 5. Jsem (ke zklamání někoho) fanynkou Shakespeara.
 6. Hamlet mě nenávidí.
 7. Moje nejlepší kamarádka dosud žila v domnění, že si nechávám své panenství pro Ježíše.
 8. Nezvládnu ani jeden den bez toho, aniž bych se ztrapnila. (Za což jsme ti vděční, Bliss, jsi opravdu vtipná! :D)
 9. Dostávám šílené nápady typu: "Bože, zní to tak krásně! Tak krásně, že si to asi dám někam vytetovat..."
 10. Jako stačí zarýt Garrickovi nehty do kůže, tak moje slabé místečko se nachází pod uchem. Svou radost vyjadřuju tancem.
Hamlet ♥
Zmíněný Hamlet v akci.

Losing It (2) - První setkání (mořské) panny a modrookého prince

18. listopadu 2014 v 20:27 | Mary-berry |  Projekt Losing It
A s menším zpožděním sem přidávám pokračování oficiálně prvního projektu na tomto blogu. Jedná se o mangu, což by vám mělo napovědět, že byste to měli číst zprava doleva (někde se však musíte řídit šipkami), aby vám to dávalo smysl. No, i když věřím, že i tak některým z vás budou připadat některé pasáže nepochopitelné. :D
Jelikož se nám blíži zimní období a slunce nám zapadá dříve, mému foťáku se nepodařilo dost dobře zpracovat kvalitu, za což se omlouvám, a někdy to znovu nafotím.
Na závěr bych chtěla moc poděkovat autorce ilustrací, která chtěla zůstat v anonymitě, tak její přání respektuju a pro představu (s jejím svolením) jen přidávám fotku (níže), na níž je ona.
Co k tomu ještě dodat? Příjemné čtení a v případě nějakých nejasností (něco nepůjde přečíst atd.) se samozřejmě ozvěte! :)
Aktualizace: Náhráno v lepší kvalitě. :)

Losing It - Cora Carmacková | Úvod (1)

10. listopadu 2014 v 18:32 | Mary-berry |  Projekt Losing It
Autor: Cora Carmacková
Žánr: romance + NA ...
Díl: 1/3
Originální název: Losing It
Počet stran: 248
Rok vydání: 2014/11
Nakladatelství: Jota
Anotace: "Jak to, že jsem pořád ještě panna?" ztrápeně si opakuje každý den při pohledu do zrcadla Bliss Edwardsová, na první pohled úspěšná a bezproblémová studentka herectví obklopená množstvím přátel, kteří však absolutně netuší, čím se jejich pohledná a inteligentní kamarádka užírá. Hodlá skoncovat s panenstvím - jenže ten pravý stále ne a ne přijít.

V okamžiku, kdy se její sexem protřelá kamarádka Kelsey dozví, že Bliss není přes svůj "handicap" ani lesbička, ani nehodlá odejít do kláštera, navleče ji do úzkých šortek a trička s tak velkým výstřihem, jaké by si samotná Bliss nikdy neoblékla. A potom ji s prohlášením "konečně si vrzneš" odtáhne do blízkého baru, kde ji po konzumaci několika panáků na kuráž vybízí, aby si našla kvalitního milence na jedno použití. Bliss prchá zbaběle na záchod, ale cestou narazí na zajímavého mladíka jménem Garrick, zabraného do čtení Shakespeara. Neplánovaně přeskočí jiskra a Bliss má tu noc skutečně šanci prožít pohádkový sex…, ze kterého však na poslední chvíli s mnoha nepodařenými výmluvami vycouvá.

Další den ráno, první hodinu posledního semestru, Bliss málem omdlí: zjišťuje, že Garrick, který před necelými osmi hodinami ležel nahý v její posteli, je jejím novým profesorem!
Takhle krásně vypadá obálka 1. dílu nové série s názvem Losing It. No? Není to už dost velké lákadlo? :) Když si přečtěte anotaci, tak možná zjistíte, že to nezní vůbec špatně. Aspoň u mě tomu tak bylo. Slyšíte o této knížce poprvé? A jakýpak je váš názor? :)
(Aktualizace: Teď jsem dostala chuť něco nakreslit, takže se na něco malého těšte. :D)
(Aktualizace č.2: Asi z toho udělám větší, oficiálně první, projekt na tomto blogu. :))
Aktualizace č.3: Brzy sepíšu, co vás čeká a nemine, ať v tom máme trochu pořádek.
 1. Představení knihy (viz tento článek)
 2. Manga na téma první setkání - zveřejněno 18. 11. 2014
 3. Fakta, fakta, fakta - zveřejněno 23. 11. 2014
 4. Recenze - zveřejněno 24. 11. 2014
 5. Na co se můžeme těšit v budoucnu

Pozn.: Miluju projekty a zjistila jsem, že mě baví k nim sepisovat články, takže doufám, že 5. bod nebude konečnou tečkou za projektem zaměřený na newadultovku Losing It. :)

Petice (aneb nenávidím, když není něco komplet)

8. listopadu 2014 v 13:17 | *Mary-chan*
Asi začnu pravidelně přidávat články, takže doufám, že to nebude zbytečně! :D
Rozhodně tento článek nevznikl za účelem, abych tady slibovala něco, co si za pár minut zase rozmyslím, takže k jádru věci. Nadpis mluví za vše a já jen přidávám link na petici za vydání zbývajících dílů Železné série od Julie Kagawi. Víc k tomu ani nejde dodat, stěžování si dneska odpustím. :D

Jinak dole je písnička, o které hodlám mít referát, takže mě včas zaražte, jestli dělám chybu. :D