aktivita ve spánkovém režimu (návrat do prázdnin)
----Spřáteluju TU----
Chceš udělat video (amv)? ZDE
Něco nefunguje?? ZDE
Nějaké nové anime na přání? ZDE
Chybí ti tu něco? ZDE
:'(....Ty jsi jediný problém (zpracovává se)
Quote of the week: "Tears are words the heart can't say."
"Simple but effective"

Losing It (3) - 10 faktů o autorce a jejích hrdinech

23. listopadu 2014 v 10:06 | Mary-berry |  Projekt Losing It
Nejdřív jsem měla v plánu vyzpovídat autorku v podobě rozhovoru, ale záhy, když začaly ostatní blogerky zveřejňovat (skvělé!) články se stejným nápadem, jsem od svého úmyslu sešla. Přesto jsem neodolala možnosti seznámit se blíže s Corou a místo toho tu na vás o pár řádků níže čeká 3 x 10 faktů aneb 30 důvodů, proč by kniha neměla uniknout z vašeho knižního hledáčku.

Cora Carmacková, více než 20letá nadaná spisovatelka žánru New Adult, která má na svědomí trilogii Losing It, a světové oblibě se taky těší její novější série: Rusk University, na sebe prozradila:
 1. Miluju kočky - OPRAVDU. :) (Obrat na můj nepovedený pokus o vtip.)
 2. Když jsem chodila do školky, moje učitelka se mě zeptala, čím se chci stát, až vyrostu, a já na to: spisovatelkou, učitelkou, herečkou, baletkou a prezidentem Spojených států. (Jde vidět, že si Cora vzala můj příklad: "When I was a child I wished I could be an angel with beautiful pink wings", vymyšlený z fleku, k srdci. :D Další: "I got my mirst kiss in 6", ovšem ignorovala. :D)
 3. Nejsem moc velkým fanouškem prázdnin - já vím, je to divný!
 4. Na střední jsem byla výbornou sportovkyní. Hrála jsem basket a tenis, věnovala se přespolnímu běhu a byla členem taneční skupiny. (První kámen úrazu v překladu byl pro mě pojem "ran cross country". Upřímně nejdřív mě napadlo, že se jedná o běh napříč venkovem, nakonec jsem to přirovnala k našemu školnímu přespolnímu běhu a raději hodila odkaz na wikipedii. Koho napadne vhodnější překlad, ozvěte se - ráda bych si rozšířila své znalosti, protože v budoucnu se chci věnovat právě cizím jazykům.)
 5. Mám dvě starší sestry, a ty mi daly ty NEJROZTOMILEJŠÍ neteře a synovce na světě. :)
 6. Prahu jsem vlastně navštívila, když jsem studovala na výšce v zahraničí, a toužím se tam vrátit! (O pravdivosti věty vás přesvědčí fotka (níže), kterou mi Cora jako důkaz poslala.)
 7. Kdybych chodila do Bradavic, byla bych ve Zmijozelu. ;) (Tento fakt vypovídá o tom, že mezi sebou máme dašího fanouška HP. :))
 8. Neustále hledám nové seriály na Netflixu, které bych zkoukla v jednom zátahu. (Nějaký návrh?) (Autorka použila výraz "binge-watching", což znamená něco, jakože vás chytne nějaký seriál a pak u něj furt sedíte, že třeba denně dáte 10 epizod. "Binge" obecně znamená mejdan, flám, "tah" a význam slovesa pak flámovat. Netflix je název jednoho celosvětového internetového kanálu. :) Kdybyste měli pro Coru nějaký seriál, tak šup s ním sem! :) Ráda jí vaše doporučení předám.)
 9. Ráda pojmenovávám neživé věci - např. jsem měla auto, kterému jsem říkala Rene, a můj notebook se jmenoval Draco.
 10. Jsem fakt hlučná. Jako by... připadá mi, jako by ostatní měli schopnost ovládat vlastní hlasitost, a já, já jsem prostě hlasitá nebo ještě HLASITĚJŠÍ.

Pozn: Pokud máte zájem, mailem vám pošlu originální fakta, "nepoškozená" mým překladem. Z důvodu už tak dlouhého článku jsem je sem nevypsala. Ale abych vás o nic neošidila a vy jste měli aspoň malou představu, jak asi Cora zní, mám tu pro vás ještě pár vět na závěr, ať uzavřeme autorku a vrhneme se na hlavní protagonisty knihy.

Mary: Btw. Do you want to share something with your Czech readers? A secret like you'll visit us this year? (Omlouvám se za svoji angličtinu, ale přesně takhle příšerně jsem to napsala, než jsem zmáčkla tlačítko "odeslat zprávu"...)
Cora: I wish I could say I had secret plans to visit you guys! I would love to come back to Czech Republic at some point - I'll be sure to let you know if it's going to happen. Here is a picture of me and my sister in Prague when we visited in 2008.


Zdá se vám prostředí nějaké povědomé? Jo, je to naše hlavní město! :D

Tu jsem požádala autorku (další důvod, proč mi věřit, že se chovám jako naprostý šílenec) o jedno selfíčko. No, nesluší jí to? :)


Cora se zachovala naprosto úžasně a zároveň nepochopitelně, když se mi omluvila za MOJE otravování. Už kvůli tomu, jaká sympatická osoba to je, byste měli dát knize šanci. Chci jí moc poděkovat za svou ochotu a úplně všechno, co pro fanoušky (i ty bláznivé jako jsem já) dělá. Je prostě ÚŽASNÁ!!! A mně se mohlo štěstím rozskočit srdíčko, když pochválila mangu.

Garrick Taylor - učitel herectví, hlavní představitel mužského pokolení:
 1. Sexy blonďák, strniště (s tím si teď nejsem jistá :D) a oči barvy (čisté!) studánky.
 2. Anglický přízvuk. (Dvě slova a někteří (Bliss) dokáží roztát jako nanuk v létě, nesníte-li ho včas. Takže děvčata, měly byste se co nejdřív vrhnout na knihu, nebo hrozí, že vám jedna hlavní postava do 21.6. zmizí. ;))
 3. Má tvář dokáže přinutit anděly zpívat.
 4. Neoslovujte mě prosím "pane Taylore"!
 5. Když jsem JI poprvé uviděl, nenapadlo mě nic lepšího než říct "prosím?".
 6. Nenávidím Shakespera.
 7. Hamlet mě miluje.
 8. Bar jsem začal navštěvovat, protože jsem čekal na zámečníka.
 9. Občas schovávám svým bývalým studentům hračky jejich mazlíčků.
 10. Zaryjte mi nehty do kůže a já vám vyjdu vstříc. (Neberte to prosím doslova! Cítila bych se úchylně, i když to pravda je. :D Na mysli mám ten fakt, ne sebe. Omlouvám se, impuls první myšlenky.)

Bliss Edwardsová - dívka přes dvacet, vypravěčka románu:
 1. Hnědé vlnité vlasy, které přicházejí často do styku s žehličkou, hnědé oči, hnědá, hnědá, hnědá...
 2. Uvědomuju si, že mám na břiše pneumatiku.
 3. Zvládnu 24 hodin v kuse slintat přede všemi nad NÍM.
 4. Pořídila jsem si kočku, abych nemusela svému učiteli vysvětlovat, že jsem stále panna.
 5. Jsem (ke zklamání někoho) fanynkou Shakespeara.
 6. Hamlet mě nenávidí.
 7. Moje nejlepší kamarádka dosud žila v domnění, že si nechávám své panenství pro Ježíše.
 8. Nezvládnu ani jeden den bez toho, aniž bych se ztrapnila. (Za což jsme ti vděční, Bliss, jsi opravdu vtipná! :D)
 9. Dostávám šílené nápady typu: "Bože, zní to tak krásně! Tak krásně, že si to asi dám někam vytetovat..."
 10. Jako stačí zarýt Garrickovi nehty do kůže, tak moje slabé místečko se nachází pod uchem. Svou radost vyjadřuju tancem.
Hamlet ♥
Zmíněný Hamlet v akci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Luci Luci | E-mail | Web | 23. listopadu 2014 v 21:07 | Reagovat

pěkný článek :) já bych asi ten překlad nezvládla... ale mám takový pocit, že nikoho z nich neznám O.o

2 Bastera Bastera | Web | 24. listopadu 2014 v 17:52 | Reagovat

Autorka je koukám samý vtípek, taky bych měla s překladem asi trochu problém :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama