aktivita ve spánkovém režimu (návrat do prázdnin)
----Spřáteluju TU----
Chceš udělat video (amv)? ZDE
Něco nefunguje?? ZDE
Nějaké nové anime na přání? ZDE
Chybí ti tu něco? ZDE
:'(....Ty jsi jediný problém (zpracovává se)
Quote of the week: "Tears are words the heart can't say."
"Simple but effective"

Recenze: Losing It - Cora Carmacková | Zakázané ovoce je ovocem nejlákavějším (4)

24. listopadu 2014 v 18:02 | Mary-berry |  Projekt Losing It
Žánr: romance + NA ...
Díl: 1/3 (Losing It) + 1.5, 1.6, 3.5
Originální název: Losing It
Počet stran: 248
Vazba: hardback s přebalem
Rok vydání: 2014/11
Nakladatelství: Jota
Anotace: "Jak to, že jsem pořád ještě panna?" ztrápeně si opakuje každý den při pohledu do zrcadla Bliss Edwardsová, na první pohled úspěšná a bezproblémová studentka herectví obklopená množstvím přátel, kteří však absolutně netuší, čím se jejich pohledná a inteligentní kamarádka užírá. Hodlá skoncovat s panenstvím - jenže ten pravý stále ne a ne přijít.

V okamžiku, kdy se její sexem protřelá kamarádka Kelsey dozví, že Bliss není přes svůj "handicap" ani lesbička, ani nehodlá odejít do kláštera, navleče ji do úzkých šortek a trička s tak velkým výstřihem, jaké by si samotná Bliss nikdy neoblékla. A potom ji s prohlášením "konečně si vrzneš" odtáhne do blízkého baru, kde ji po konzumaci několika panáků na kuráž vybízí, aby si našla kvalitního milence na jedno použití. Bliss prchá zbaběle na záchod, ale cestou narazí na zajímavého mladíka jménem Garrick, zabraného do čtení Shakespeara. Neplánovaně přeskočí jiskra a Bliss má tu noc skutečně šanci prožít pohádkový sex…, ze kterého však na poslední chvíli s mnoha nepodařenými výmluvami vycouvá.

Další den ráno, první hodinu posledního semestru, Bliss málem omdlí: zjišťuje, že Garrick, který před necelými osmi hodinami ležel nahý v její posteli, je jejím novým profesorem!
Možná jste si všimli, že každý okamžik, lehce vybočující z "normálu", silně prožívám, takže není divu, jak jsem se (báječně!) asi cítila, když jsem zjistila, že jako jedna z mála si smím ještě před vydáním přečíst knihu Losing It, která bude na pultech vašeho knihkupectví čekat jen na vás od středy 26. 11. 2014.

Už jsem se někdy zmínila, že nezvládám číst více knih naráz? Obrovská potíž mě coby knihomola mě zastihla i tentokrát. Odolávat jsem nevydržela dlouho, dá se říct, že vůbec, a hned, jakmile jsem si přetáhla knížku do čtečky, jsem se do ní po hlavě vrhla, nehledě na to, že na mě smutně koukala rozečtená Vstupenka do ráje.

První dojmy
Autorka nás moc dlouho netrápí, první setkání hlavních hrdinů, které romantické duše jako já očekáváme každou stránkou, říkáme si: "Kde (sakra) je?", a máme chuť nadávat, když na scénu stále nepřichází ON, totiž proběhne hned v úvodní kapitole. Takže už na začátku máte důvod číst dál, protože s velkou pravděpodobností si oblíbíte nejen Bliss a Garricka, jejichž zakázaný vztah se celou dobu řeší, ale sympatizujete i s vedlejšími postavami, které mi mnohdy přišly zajímavější a především skutečné.
Na jednu stranu obdivuji, že se Cora nebála jít rovnou na věc, ale neuškodilo by, kdyby čtenáře trochu potrápila. Takhle mě brzy přepadl pocit, že se všechno točí kolem sexu.

Na okamžik jsem zapomněla, co to vlastně hledám.
Klíče. Ke svému bytu.
Do kterého právě hodlal vstoupit sexy chlap.
Se mnou.
Sám.
Za účelem sexu.
Sex.
Sex.
Sex.

Jiskření, první polibek a všechna ta ostatní známá "poprvé" (až na to jedno nejdůležitější samozřejmě) si ti dva odbudou jako mávnutím kouzelného proutku, a to tak rychle, že ztratíte pojem o čase, což je dobře, ne? Ale... Žádné ale není, protože někdo tu má jedinečný talent popsat obyčejnou zkušenost tak, že i z obyčejného se stane výjimečné, a to tím, že do vás zvládne jedinou větou napumpovat plnou dávku emocí.

Cítila jsem v sobě celou galaxii - složitou a nekonečnou, zázračnou a křehkou. A uprostřed bylo mé slunce. Garrick. Láska.

Opravdu to vypadala jako jednorázovka. Oslovení "princezno" a "lásko" chvíli poté, co se seznámili, mi přišlo trochu nemístné, ale ta moje romantická část to uměla ocenit.

Postavy, základní kámen příběhů
Garrick dostal do vínku vzezření biblického Adama před svým prvním hříchem, kterému stačí jenom zašeptat vaše jméno, a vám se doslova podlomí kolena. Chvílemi vám může jeho dokonalost lézt na nervy, stejně tak Blissina posedlost panem Taylorem, která mi překvapivě nedělala větší problémy, jak s jistotou můžu tvrdit, že některým z vás bude. Myslím, že tím, jak se dokázala hrdinka v každé vážné situaci na jedničku ztrapnit, mi to perfektně vynahrazovala.
Tak akorát prostoru tu dostávají Blissini dva nejlepší kamarádi: Kelsey - na první pohled potrhlá barbína, kterou však můžu považovat za svou dokonalou představu nejlepší kamarádky, a samozřejmě Cade. Ten se pokaždé zachoval jako pravý přítel - chápající, který pro udržení přátelství obětuje vlastní šťastný konec, až mně to vhánělo imaginární slzy do očí. Nevím, jak to Bliss dokázala, ale někoho jako Cadea si nakonec přeci jenom zasloužila.

Je to stejné jako s divadlem - v životě nastávají dokonalé okamžiky, kdy se hvězdy propojí a vy jste přesně tam, kde chcete být, s báječnými lidmi a děláte přesně to, co chcete dělat.

Palec nahoru si také zaslouží prostředí, z velké části divadelní. Pro jednou něco jiného, co vás přiměje chtít být jeho součástí. Nekonečný kruh přátel, neustálý příval smíchu, nervozita před vystoupením, tyto zmíněné věci a další splňovaly definici nekonečna a já měla šanci to všechno poznat skrz jediný příběh, příběh, který si s chutí prolistuji znovu.
Žádného životního zvratu v ději se sice nedočkáte, ale hlavní je, že svůj účel oddychové četby, která na vás v zimním období přímo volá, to splní.

Klady a zápory - postřehy v průběhu čtení
Hamlet ♥
Jednou z mnoha výhod jsou krátké kapitoly - čte se to pak samo. Celou dobu nevnímáte počet přečtených stran a najednou na vás vybafne epilog. Přesto nemůžu tvrdit, že knihu jsem zhltla na jedno posezení, protože skutečnost je taková, že jsem se raději věnovala jednotlivým částem projektu a samotné čtení, které jsem si i tak vychutnala, jsem odsunula do vedlejší koleje.

Shrnutí aneb odnesla jsem si něco?
Intenzivní, i když ne zrovna převratné, to je to správné jednoslovné označení pro příběh, který vás přinutí v jednu chvíli se usmívat jak měsíček a záhy vás zchladit studenou sprchou, protože není možné, aby konečný stav všech vztahů zůstal takový.
Věřím, že kniha by si zasloužila plné hodnocení, nebýt častých překlepů a hrubek ("gramatických hnusů", jak s oblibou připisuje do písemek náš pan profesor třídní), které se snad ve finální čištěné podobě ve velkém zastoupení neobjeví. Narodila jsem se jakožto tvor nedokonalý a víc než vlastních chyb si bohužel všímám chyb druhých. Navíc jsem přímo musela napsat něco, čím bych vaši bublinu nadšení splaskla, ne? Takže za mě krásných 90%.

PODĚKOVÁNÍ
Medvědí díky patří nakladatelství Jota, které se může pyšnit vydáním jedné z mých oblíbených knih - Easy?. Za recenzní reading copy jsem tak vděčná, že se jedná o ten neobvyklý moment, kdy mi dochází slova.
Když jsem si o víkendu projížděla svou mailovou schránku, myslela jsem si, že mi přišel další spam, a chystala se zprávu smazat. Víc jsem se mýlit fakt nemohla. No, jsem z toho zkrátka pořád nějak mimo. Píšu mimo? To je slabé slovo a říkám si, jak bych asi reagovala, kdybych v ruce směla držet papírovou podobu. Zdá se vám, že přeháním? Protože umím být opravdu šílená, když jde o moji srdcovou záležitost.
Osobně nemám moc v lásce gify, ale tento dokonale vyjadřuje moje pocity - šok, když jsem si uvědomila, jaké pocty se mi dostalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nats Nats | E-mail | Web | 24. listopadu 2014 v 21:15 | Reagovat

Ta kniha vypadá hoodně dobře!! Opravdu jsi mě navnadila :) Určitě si tu knihu přečtu jak vyjde :) Díky za tip :)A Easy? jsem taky četla a je to luxusní kniha :) A nevíš náhodou jestli bude v česku i Unbreakable(2.díl Easy?)? Mimochodem úžasná recenze :))

2 *Mary-berry* <33 *Mary-berry* <33 | Web | 25. listopadu 2014 v 22:12 | Reagovat

[1]: Pokud ti Easy? přišla luxusní, tak tě Losing It snad nezklame. :)
Mlčení znamená souhlas, ale v tomto případě si myslím, že definitivní rozhodnutí o vydání ještě nepadlo.

3 Aires Aires | Web | 29. listopadu 2014 v 19:41 | Reagovat

Povedená recenze :)Losing It si taky chci co nejdříve přečíst, protože na ni všude vidím samé pochvalné recenze :)

4 *Mary-berry* <33 *Mary-berry* <33 | Web | 29. listopadu 2014 v 20:27 | Reagovat

[3]: Ani se moc nedivím, mně kniha prostě strašně sedla. Přišla vhod a já jsem moc vděčná, že jsem měla možnost si ji předběžně přečíst, protože bůhví, kdy bych se ke knize dostala.
Díky, ale já bych recenzi nejraději ještě překopala. :D Člověk jako já si vždycky až později uvědomí, že něco vynechal.

5 Anette Anette | Web | 29. listopadu 2014 v 21:35 | Reagovat

bezvadná recenze, knihu si plánuji přečíst, když ji všichni tak chválí :)

6 Tereza. Tereza. | Web | 30. listopadu 2014 v 7:55 | Reagovat

Už jsem o ní slyšela,ale nemám zatím v plánu si ji přečíst. Teď těch knížek mám tolik,že nevím,kterou přečíst dřív.

7 Aires Aires | Web | 30. listopadu 2014 v 20:06 | Reagovat

[4]: Recenzi určitě nepřekopávej, je skvělá, tak jak je :) Taky mám většinou chuť recenzi přepsat, ale už vím, že ten první nápad většinou bývá ten nejlepší ;)

8 Abbie Abbie | Web | 2. prosince 2014 v 16:42 | Reagovat

Slyšela jsem o té knížce. Pěkně jsi mi ji přiblížila :)
A už tě mám naprosto jistojistě napsanou!! :D :3

9 Luci Luci | E-mail | Web | 4. prosince 2014 v 19:42 | Reagovat

na tuto knihu jsem už četla nějakou recenzi a moc se mi líbí, stejně tak jak jsem natěšená na Easy, které dostanu na Vánoce :D myslím si, že je toto je skvělá kniha a už se nemůžu dočkat, až si ji jednou přečtu :)

10 Baalberith Baalberith | Web | 5. prosince 2014 v 8:24 | Reagovat

Skvěle napsaná recenze :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama