aktivita ve spánkovém režimu (návrat do prázdnin)
----Spřáteluju TU----
Chceš udělat video (amv)? ZDE
Něco nefunguje?? ZDE
Nějaké nové anime na přání? ZDE
Chybí ti tu něco? ZDE
:'(....Ty jsi jediný problém (zpracovává se)
Quote of the week: "Tears are words the heart can't say."
"Simple but effective"

Adventní kalendář vs. jablko

13. prosince 2014 v 21:50 | Mary-berry
Ano, v podstatě další článek o nesmrtelnosti chrousta. Rozumný se mi podaří napsat, až pomine, nebo by stačilo, kdyby se zmírnilo toto stresové období. Aby se neřeklo, na konci vypíši pár názvů knížek nebo vložím anketu (chcete-li zůstat v anonymitě jako Míša, kterou budu od dnešního dne na její přání označovat přezdívkou Anonym) a vy si pak můžete vybrat, o kterou recenzi přednostně stojíte. Nemusí to být žádná, že, ale v tom případě vás čeká nezáživný náhled do mé hlavy složený z omezených písmen abecedy - viz tento článek.
Přemítala jsem mezi tím, jestli nejdřív odhalím překvapení, anebo se raději vyjádřím k tématu týdne, které zní: Co bych řekla, ale nemůžu. Klidně mi vyčítejte, že jsem nezvolila ani jednu možnost, protože příští týden s jistotou zkolabuji, nezapříčiní-li mou smrt dřív vlak, který se o to rok co rok od mého nástupu na gympl pokouší:
  1. ročník: *Přivření mezi dveřmi.*
  2. ročník: *Uklouznutí a hrozící zapadnutí pod vlak.*
  3. ???
  4. ???
  5. RIP?
Pojďme se už ale vrátit zhruba o týden zpátky, kdy se naší ulici vyhýbal Mikuláš v doprovodu andělského stvoření a kreatury z pekel, kam se zajisté v nejbližší době propadnu. Přeci mám v příštích dnech umřít, ne? Každopádně jsme byli my, studenti, v tento výjimečný den obdarováni na první pohled krásným jablíčkem. Pak dojde domů ségra a v ruce si nese tabulku dvaceti čtyř okýnek vyplněných čokoládou. Dobře, na obranu naší školy nutno přiznat, že jablka byla aj umytá, což se mi za můj dosavadní pobyt v našem vzdělávacím ústavu ještě nestalo.


Toto jsem rozebírat ale nechtěla, i když jsem nazvala článek tak, jak jsem ho nazvala.

Nuže, rozhodněte, do jaké knihy se mám o vánočních prázdninách jako první vrhnout. Shrnutí v podobě recenze vás poté nemine.

1) Atlantida: Slza - Lauren Kateová
Anotace: Nikdy nesmíš plakat...
Sedmnáctiletá Eureka od své milované matky ví, že její slzy mají sílu obnovit dávno ztracený kontinent Atlantidu. Nesmí nikdy uronit ani slzu! Při podivné nehodě její matka nečekaně umírá a Eureka pomalu ztrácí chuť do života. Potkává Andera, chlapce jehož oči jsou tyrkysové jako hlubiny oceánu, a který jí varuje před hrozícím smrtelným nebezpečím. Následně Eureka odhaluje starověký a děsivý příběh nešťastné dívky...
Strhující milostná epická sága plná ničivých tajemství a temné magie... ve světě, kde vlny potopy mohou každou chvíli spláchnout všechno, co je nám drahé. První díl nové série od autorky Andělů.

2) Život jedna báseň - Colleen Hooverová
Anotace: Osmnáctileté Layken zvané Lake nečekaně umírá otec, a přestože jeho ztrátu bolestně prožívá, stává se oporou matce i malému bratrovi. Zvlášť když se rodina musí stěhovat přes celou zemi. A na novém místě, kde Lake neočekává vůbec nic dobrého, poznává Willa, kluka ze sousedství s jedinečným smyslem pro humor a vášní pro poezii. Začínající vztah však ukončí šokující odhalení…
Další romantický příběh od Colleen Hoverové, autorky bestselleru Bez naděje.

3) Labyrint:Útěk - James Dashner
Anotace: Všechno se změní...
Když se Thomas probudí ve výtahu, nepamatuje si nic než své křestní jméno. Nemá žádné vzpomínky na rodiče ani na domov a netuší, jak se dostal tam, kde je. Jeho paměť je prázdná.
Není však sám. Když se výtah otevře, Thomas zjistí, že má kolem sebe chlapce, kteří ho uvítají na Place, širokém prostranství uzavřeném vysokými kamennými zdmi.

Placeři, jak si jeho obyvatelé říkají, nevědí, proč nebo jak se tam ocitli. Kam jejich paměť sahá, vědí jen to, že každý den se otevřou kamenné brány do labyrintu, jenž je obklopuje. A stejně tak se každou noc pevně zavřou. Jednou za měsíc přiveze výtah nového chlapce. A nikdo nechce zůstat v labyrintu po setmění.
Thomasův příchod Placeři očekávali. Ale další den se objeví dívka - vůbec první, která na Plac dorazila. A ještě překvapivější je zpráva, kterou jim doručí. Placeři byli vždy přesvědčení, že když se jim podaří labyrint kolem Placu vyřešit, najdou cestu domů... ať je to kdekoli. Ale čím dál víc se zdá, že Labyrint řešení nemá.
Dívčin příchod nevysvětlitelně způsobí, že si Thomas začně připadat jiný. Něco mu říká, že by mohl znát některé odpovědi - kdyby našel způsob, jak se dostat k temným tajemstvím uzamčeným v jeho mysli.

Je zájem o filmovou recenzi?

4) Beze snů - Josephine Angelini
Anotace: Středoškolačka Helen z ostrova Nantucket je polobohyní. Patří totiž k rase Následníků, k potomkům řeckých bohů, kteří mají mnohá nadpřirozená nadání, ale jejich životy poutají prastaré zákony a kletby. Jedním z největších prokletí jsou Furie, které nutí Následníky z různých rodů, aby se mezi sebou zabíjeli ve jménu dávné krevní msty. A Helen je zřejmě jediná, kdo si s Furiemi může poradit. Jen ona totiž dokáže sestupovat do podsvětí a hledat přízraky pomsty ve strašlivé říši pána mrtvých. Neustálé cesty do pekla a naprostý spánkový deficit si ale brzy začnou vybírat svou daň. Helen je unavená, nemocná a ke všemu ještě zoufalá ze své zakázané lásky k dalšímu Následníkovi - Lucasovi. Když už se zdá, že za pátrání po Furiích dívka zaplatí tu nejvyšší daň, získává náhle v podsvětí pomocníka: tajemného a nádherného mladíka, potomka krásné Afrodity… Helen jako poutník podsvětím ví, že láska je silnější než smrt. Ale je také silnější než prastaré kletby?

5) Destrukční deník - Keri Smithová
Netřeba dodat, že bych postovala fotky z mé destrukce? :D Podobně tak se 101 mandal pro krásný den, které jsem na rozdíl od DD už začala vykreslovat.

Pokud některou ze zmíněných knih vlastníte a máte ji popř. přečtenou, zkuste ji prosím bez spoilerů v komentářích ohodnotit. Názorů není nikdy dost.
Získala si vaší pozornost aspoň jedna z uvedených knih?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Oxis-chan Oxis-chan | Web | 19. prosince 2014 v 17:55 | Reagovat

Labyrint jsem četla, úžasná knížka. Do té bych se určitě pustila jako první.:)
Já už si chci taky ještě dneska nachystat hromádku knížek na vánoční prázdniny, snad to zvládnu přečíst.:D

2 *Mary-berry* <33 *Mary-berry* <33 | Web | 20. prosince 2014 v 15:44 | Reagovat

[1]: Díky za vyjádření a hodně štěstí, ať se ti podaří přes prázdniny dočíst knižní i jiné resty. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama