aktivita ve spánkovém režimu (návrat do prázdnin)
----Spřáteluju TU----
Chceš udělat video (amv)? ZDE
Něco nefunguje?? ZDE
Nějaké nové anime na přání? ZDE
Chybí ti tu něco? ZDE
:'(....Ty jsi jediný problém (zpracovává se)
Quote of the week: "Tears are words the heart can't say."
"Simple but effective"

Útěk před životem

15. ledna 2015 v 21:54 | Mary-berry |  Téma týdne
Nestihla jsem včas zaznamenat náhlý sled svých myšlenek k minulému tématu týdne, jež neslo název "Útěk před smrtí". Když se to ale vezme kolem a kolem, to, o čem se chci s vámi dneska podělit, souvisí (pokud ne, tak v konečném bude) s hlavní náplní článku a mým vlastním způsobem splňuje obsah Života bez internetu. Nuže, toto téma (bavím se stále o útěku před smrtí, aby bylo jasno) v sobě nosí pro mě nepochopitelný smysl. Nevím, na jakou část se tedy zaměřit. Jestli dumat nad tou absurditou spojení "smrti" s "útěkem", nebo hledat, popř. najít v tom něco, co je za hranicí lidského chápání. Předpokládám, že předčímkoli se dá útect, jen ne před smrtí. Život si můžete vzít tisíci způsoby, odchodem se zas načas vyhnete čemukoli apod. Volím si proto únikovou cestu, v níž nemusím nad tímto pochmurným tématem dlouho dumat.

Nebudu vám tvrdit, že si život bez internetu nedokážu představit, protože já si nepotřebuju vyvolávat obrazy, já jsem to prostě zažila. Taky věřím, že svoje ví většina z vás, která se narodila do světa, v němž nebyl tento celosvětový systém nesoucí název INTERNET rozšířen, třebaže můj případ to tentokrát není. Dva prázdninové měsíce bez připojení pro mě byly jakási zkřivená podoba úlevy. Dávno před tímto obdobím jsem naštěstí sekla s blogem, tudíž jsem si otázkami, jak budu přidávat články, nemusela zatěžovat už tak k prasknutí plnou hlavu starostí. No, možná absence prostředku, u kterého trávím většinu svého času, trvala déle, ale to nepovažuju za podstatné.
Škola, škola, škola... jasněže se musí pokaždé zaplést do mé nitě života. Další příklad problému, který jsem přes 62 dní studentského volna nemusela řešit. Internet pro mě znamená nekončící zdroj hudby, seriálů a komunikace. Jasně, netvrdím, že by se nedal nahradit. Beru na vědomí, že kdykoli zapnu televizi, rádio či zprovozním své hlasivky, zvuku se dočkám a nějaké uspokojení mi to přinese. O pár řádků výše jsem zmínila úlevu, které jsem se dočkala, když jsem se nesměla (důvod proč, si však nechám pro sebe) připojit k síti. Nejenže si má očka odpočinula, dostala jsem také větší prostor zkusit dělat něco smysluplnějšího než dřepět u počítače. Najednou jsem si uvědomila, co jsem zanedbávala - že je třeba pro jednou přijmout pozvání od přátel, které jsem dosud pravidelně odmítala, protože převládla lenost zvednout svůj zadek. Dále nechat se zatáhnout do karetní hry s mamkou a sestrou mi zvládne vykouzlit upřímný smích, i to, že nejsem závislá na internetu a dokážu se přesto bavit - dokonce nepřetržitě a víc, mě nepřesvědčilo, že se bez internetu obejdu. Bych málem zapomněla na nákupy v e-shopech, o které bych se ochudila.
Abych všechno ucelila a propojila útěk před smrtí s životem bez internetu, tak na závěr vám řeknu asi toto: Skrze život, který jste si např. na různých sociálních sítí vybudovali, utíkáte bůhvíkam, ale od začátku až do konce se tím rychleji řítíte vstříc smrti. (Ne že bych chápala, co jsem právě napsala za větu. :D)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Haru Haru | Web | 17. ledna 2015 v 9:36 | Reagovat

téma internet je obsáhlé,nedávno jsem o něm taky někde psala do diskuze :) jako všechno na světě má své pro i proti, líbilo se mi co autorka článku u diskuze napsala "je užitečný,ale musí se umět používat", já jsem už taky stará kisna :D zažila jsem časy bez internetu,chodili jsme každý den ven,co dělají děti dnes? internet má ale hodně kladů,já ho mám k prezentování své tvorby - obrazů - což je pro mě hrozně důležité, protože i když jsem jednu výstavu měla a další buduju, není to lehké a bez internetu bych se jinak o svou práci podělit nemohla,rozhodně ale občas pc vypnu a tři dny bruslím,chodím na vínko,cokoli, no zas kecám :D prostě,je užitečný ale musí se umět používat :)

2 *Mary-berry* <33 *Mary-berry* <33 | Web | 17. ledna 2015 v 12:07 | Reagovat

[1]: Kdepak stará, hodně talentovaná! Dokud člověk nezakusí lepší, je spokojený s tím, co má. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama