aktivita ve spánkovém režimu (návrat do prázdnin)
----Spřáteluju TU----
Chceš udělat video (amv)? ZDE
Něco nefunguje?? ZDE
Nějaké nové anime na přání? ZDE
Chybí ti tu něco? ZDE
:'(....Ty jsi jediný problém (zpracovává se)
Quote of the week: "Tears are words the heart can't say."
"Simple but effective"

Březen 2015

Unboxing #8 | Kubulínská nadílka

29. března 2015 v 12:46 | Mary-berry |  Unboxing
Rozhodla jsem se dnešní unboxing pojmout trochu jinak než obvykle a přitom stejně jako většina z vás. Na svou obranu, že přidávám další rozbalování, musím říct, že včera jsem se přenesla přes svoji neschopnost a téměř dopsala jednu celou recenzi! Bohužel téměř. Z posledních sil jsem se doplazila do postele, jelikož tak tak jsem nevytuhla na místě. Ráno mě zas přepadl psací blok a já nebyla schopna dát dohromady větu, která by smyslem navazovala na tu předchozí... Já vím, dělám z komára velblouda, ale snad chápete, že u mě je zcela neobvyklé, abych za půl hodiny vytvořila v rámci možností slušný článek. Nikdy nedociluju spokojenosti a text zvládám předělávat dny, než ho zveřejním. Nicméně, momentálně jsem s časem opět na štíru, takže jsem zase na začátku s tím, že všechno musím odložit na později.
Mimochodem, taky vám v noci jdou věci mnohem rychleji a máte pocit, že i lépe? Jen tak bych si chtěla zafilozofovat, zjistit, co způsobuje zvýšenou aktivitu mozku v pozdních hodinách, abych to pak mohla přenést na jakoukoliv denní dobu.

Výprodeje jsou i mou slabostí, kor když přicházejí z Albatrosu...

Abyste měli představu, jak byl balíček objemný a já překvapená, protože tolik knih jsem si přeci neobjednala! No, můj překvapený výraz z fotky asi nevyčtete...

Záhy mi došlo, že velkou část prostoru zaplnily vrstvy nečeho, čeho se obvykle zbavuju.

Malá ochutnávka a dalším snímkem už pojedeme pozpátku...

Prostě nádhera. ♥ Na Delirium se asi těším nejvíce, protože jako jediné jsem ho zatím nečetla. Panika mě moc neoslovila, autorčina prvotina zas ano, takže jsem opravdu zvědavá, co skrývá příběh, v němž je láska nemoc.

Poslední pohled a má slova na závěr, že v blízké době očekávejte menší unboxing. Tento týden mi totiž došla barevná maličkost, z které mám ale obrovskou radost. Zatím neprozradím, sama jsem ji ani neotevřela. Hromadné focení chystám, až dorazí ještě jedna zásilka, jejíž doručení je ve hvězdách.

A co všechno jste si pořídili za poslední měsíc vy?

Unboxing #7 | Tichá hra zla

17. března 2015 v 20:02 | Mary-berry |  Unboxing
Následující odstavec je věnován tématu "Jak vzniká recenze", z čehož lze vyvodit, že jsem nečekaně opět selhala. Možná je chyba, že si nedělám průběžné poznámky a recenze ze sebe táhnu z fleku stylem "Co mě (ne doslova) napadne, hned zaznamenám", klidně měsíce od zaklapnutí knihy. Jde to poznat, ponevadž text pak ztrácí na přesnosti. Tak to mám i s kreslením. Žádné náčrty, rozdělení na úseky, prostě dělám spontánní tahy, ani se nesnažím používat gumu, kterou mamka odsuzuje. Jednoduše nepřemýšlím, hýbu prsty a myslím na sto jiných věcí, které ale vůbec nesouvisí s mou činností. Ale zpátky k recenzím. Na druhou stranu v nich "krásně" shrnu to nejdůležitější, vytáhnu ty nejsilnější pocity, místo abych se věnovala podrobnostem, mnohdy zbytečným, např. rozebírala každý krok hlavních hrdinů. Já vím, celkem často neodolám a kritizuju právě to, o čem jsem před chvílí tvrdila, že nedělám. V konečné podobě tak vidíte něco, co nazývám recenzí, jež obsahuje živé obláčky vzpomínek, co přetrvávají měsíce. Napadají mě další mraky postřehů, ale v tomto chaosu bez špetky řádu mi věřte, že dělám dobře, když jsem se rozhodla ve svém projevu dále nepokračovat. Vy však své zkušenosti i názory vyjádřete. Opravdu ráda se seznámím s efektivnějšími způsoby, jak všechno v termínu stíhat.

V blízké době se nehodlám ani do jedné z níže zachycených knih pustit, natožpak se je pokusit zrecenzovat. Navíc se jedná o starší kousky, které jsem si objednala jen tak, abych už nemusela nad nimi déle (trapně) slintat. Nečekám od nich zázraky, což je asi tak všechno, co bych k tomu chtěla dodat. Snad jen: Komentáře jako vždy potěší. :)


Na zkoušku jsem vložila anketu kvůli "vysokému" ohlasu pod předchozím článkem. Doufám, že tento způsob kontaktu se čtenáři bude některým vyhovovat víc a viditelně se zapojí.

Číslo "3" čili další bezvýznamný článek

5. března 2015 v 18:37 | Mary-berry
Se mnou je to poslední dobou hodně zlé, a proto jsem raději víc než týden nic nezveřejnila. Nestojím navíc o to, aby se v mých slovech odrazila moje psychická labilita, která pomáhá mým úvahám o smrti. Stále se vyžívám v psaní recenzí, ale nikdy je nedokončím. Tímto přístupem jsem rozepsala hned 5 takových shrnutí o knize a nevím, které dokončit přednostně. Taky jsem se vrhla podruhé na recenzi o knize Něž jsem tě poznala, tentokrát však v angličtině. Bolelo mě to, a jak, vypracovat takový úkol do školy, poněvadž podle naší učebnice je "review" jakýsi text plný spoilerů včetně rozuzlení celé zápletky. Hrůza, kterou jsem profesorce poslala až na pátý pokus, přičemž jsem uvažovala, že jí pošlu ještě 6. mail, když jsem odhalila další chyby...
Níže jsem vypsala týdny nedokončené recenze. Takže by bylo fajn se vyjádřit, a tím mě lehce postrčit.
  1. Poslední dopis od tvé lásky, Jojo Moyesová
  2. Svůdné zúčtování (Svůdné zlo #3), Wendy Higgins
  3. Planoucí hvězdy (Krvavá cesta #3), Moira Young
  4. Dveře do prázdnoty (Archiv #2), Victoria Schwabová
  5. Život jedna báseň (Život jedna báseň #1), Colleen Hooverová
Po dlouhé době jsem se vrátila i k německým filmům a naopak zapříčinila skluz v seriálech, čímž chcu vlastně zvláštně zvolenými slovy naznačit, že se možná dočkáte první filmové recenze, a to na Saphirblau.

Za dnešek jsem vyždímala snad všechno, co jsem chtěla, takže je čas popřát vám v rámci možností příjemné následující dny, než se zase objevím.