aktivita ve spánkovém režimu (návrat do prázdnin)
----Spřáteluju TU----
Chceš udělat video (amv)? ZDE
Něco nefunguje?? ZDE
Nějaké nové anime na přání? ZDE
Chybí ti tu něco? ZDE
:'(....Ty jsi jediný problém (zpracovává se)
Quote of the week: "Tears are words the heart can't say."
"Simple but effective"

Duben 2015

Unboxing #10 | Maturitní zvyky

30. dubna 2015 v 23:45 | Mary-berry |  Unboxing

Zdravím! A jak jinak, než po dlouhé době. V posledních dnech mi škola dává pořádné kapky jedu a to ani nemusím být v maturitním ročníku. Trochu z cesty, ale všem maturantům upřímně hodně štěstí, nezávidím, ale věřte, závidět budu, až ji uděláte. Následující řádky jsem věnovala svým citovým výlevům, takže vám radím, raději to přeskočte. Jen jsem to potřebovala ze sebe dostat.

Předpokládám, že ve většině středních škol probíhalo poslední zvonění, což je super akce (možná i zábavnější než zvaní na "stužkáč") až na to příliš otravné žebrání. Nemám pro to pochopení, třebaže mě to za chvíli čeká taky. Pár drobných mi nedělá problém obětovat, ale nesnesu, když k tomu někdo použije vcelku drsné domáhající prostředky. Asi se maturantům v tento den nevyhnu, protože jsou schopni pokrýt pomalu doslova každý centimetr čtvereční této planety. Znáte ze svých zkušeností určitě taky. Já jsem jenom z osobních důvodů zrovna hodně přecitlivělá.
Když na vás čekají na cestě do školy, další před nádražím, ve vlaku, před nádražím, před autobusovým nádražím a pronásledují vás až ke škole, kde vybírají ve dveřích hlavních i těmi za nimi vstupné, a vy si pak oddechnete, že jste vyvázli jen trochu zasmrádlí octem + divným parfémem + Okenou (ano, tím čistícím prostředkem), protože doufáte, že jste už prošli přes všechny překážky, ale záhy však po schodech do šatny potkáte další takové a cestou zpátky ty samé, kteří chtějí to samé, ve třídě to za pár minut začne nanovo, přičemž je profesor tak tak vypakuje, vy stále pociťujete tepání v hlavě z nedávného útoku spolužáka na vás (detaily raději vynechám), tak máte chuť jim ty spreje vyrvat z ruky a omlátit je jimi a horší věci. Po roce nás se spolužačkou konečně napadlo vzít si taky něco na ně a vyhrožovat, že pokud nám nedají peníze a pokoj, dočkají se taky osvěžující očisty. Svým skvělým proslovem, kterým jsme zabili dvě vyučovací hodiny, si to fakt nevyžehlili. Stejně mi po nich bude smutno.

Jak jste se zatím měli vy? Já jsem mimo jiné zjistila, že Holanďané dost dobře bez námahy (stačí, když otevřou pusu) umí napodobit kačení zvuk, na vlastní oči spatřila Lazara, absolvovaka se Srby a třídou exkurzi do Vídně, kde jsem si dala suchého Sachra, seděla v dětské autosedačce, a to je tak všechno, na co si vzpomenu, nechcu-li se moc namáhat. Teď jsem si už jen připravila delší proces rozbalování.
Bolestné za bolavé bříško a následující dny, které budou všechno, jen ne příjemné.

Objednávala jsem z Beletrie, pokud vás to zajímá. Rozhodli se vyklidit sklad, takže tam momentálně mají výhodné nabídky, co se týče ceny, které souhrně nazvali jarním úklidem. Stejnou akci najdete i u Mobi, poněvadž obě knihkupectví čerpají ze skladu Ládví.

"Read a book & have a mint"

19. dubna 2015 v 13:45 | Mary-berry
Mám pocit, že se mi každou chvílí rozskočí hlava a jediný silnější náraz způsobí explozi orgánu, který chrání jen lebka. To samozřejmě není vysvětlení pro moji dvoutýdenní neaktivitu, i když je pravda, že za celý život jsem se po zdravotní stránce hůř necítila. Že umírám, je nejspíš unáhlené tvrzení, ale nepřekvapilo by mě, kdyby mi na mozku našli nádor nebo něco podobného, co by odhalilo příčinu od středy pravidelné nevolnosti, bolesti hlavy a závrati. Mamka se domnívá, že za můj stav můžou knížky, internet a nedostatečný příjem potravy. Jak jinak. Na co jiného to svést, když jste moje matka?
Kromě mého zmučeného těla, které údajně pořádně nekrmím a které jsem vytahovat vůbec nechtěla, jsem se s vámi chtěla hlavně podělit o kousek Německa. Další fotky budu postupně přidávat, až se úspěšně nahrají, což bude bůhví kdy. Takže z toho možná nic nebude. Aby nedošlo k nedorozumění, na týden se k našim sousedům nastěhovala ségra, ne já. Ke všemu ne poprvé, zato já jeho hranice ani jednou nepřekročila. Tomu teda říkám spravedlnost! Příští týden sice jedu do Vídně, ale... hlavní město Rakouska už jsem párkrát prozkoumala, a zkrátka, po několikáté vás i sebeúžasnější místa omrzí. Nepřidává tomu ani skutečnost, že v den, kdy odjíždím z republiky (tj. 23.4.), probíhá akce Knihy mají zelenou...

Bylo toho víc, ale je vám jasné, že dlouho to vydržet nemohlo, když jsem s jídlem v jedné místnosti já, což dokazuje fotka níže. Kam se ztratilo to moje "jím zdravě"? Už se přestávám divit, proč je mi čím dál tím víc zle…

Snad dvě nejlepší věci, co mohla ségra přivést. Strašně se mi líbí ten nápis ONLY FOR READERS, který můžete při zvětšení lépe vidět na horní fotce na krabičce mátových bonbónů. Jsem asi divná, ale přesně z takové maličkosti (podle některých blbosti) mám obrovskou radost. Jen mě zarazila ta cena... Feuer und Stein je kapesní vydání předlohy seriálu, od něhož jsem tento týden viděla necelých 15 sekund, z nichž jsem pochytila, že se pravděpodobně jedná o historický seriál. Kdo Outlander sleduje, tak dejte vědět. Ráda bych zjistila víc.

První píseň od německé skupiny Luttenberger Klug, kterou jsem kdy slyšela. Jsem asi jediná z blízkého okolí, komu se jejich písničky líbí, takže nečekejte velký hit, který si budete neustále přehrávat.

Unboxing #9 | Dvojitý zázrak od Yoli

5. dubna 2015 v 19:13 | Mary-berry |  Unboxing
Tak docela už nesplňuju definici slova smolař, jak jsem si celý život myslela. Důkazem toho jsou hned dvě výhry za seboou z minulého a dnešního týdne, z kterých mám jak jinak než obrovskou radost. Kdo by nebyl rád, že?

Litovali jste někdy přečtené knihy? Nezvládám se přenést přes jednu nejmenovanou knihu a váhám, zda sáhnout po pokračování. Se zvrácenějším čtivem jsem se snad nesetkala a upřímně nechápu, co jiné čtenáře mohlo na tom zaujmout. Že se to dostalo do kin, je věc druhá a pro mě opět nepochopitelná. Děj asi není tím lákadlem, poněvadž je ho tam minimum (= 0). Kdybyste vyjmuli choutky slečny S. a pana G., tak byste těchto přes 600 popsaných stran zredukovali na pouhých 100 a méně. No, co k tomu víc dodat? Sto lidí, sto chutí. Já jsem sice klesla, když jsem dala knize šanci, ale co. Nějak stále doufám, že další díl mi odhalí trochu víc z minulosti pana G a že to bude obsahovat to velké bum.
Tušíte, o jaké knize jsem se celou dobu bavila? Pokud jo, jaký je váš názor na tento bestseller?

Tak, konečně jsem se dopracovala k unboxingu.

Ať žijí bublinky a obyčejné obálky!

Ty Yoli pohlednice jsou ze všech stran a pohledů naprosto dokonalé a já se můžu jen štěstím rozplynout. Ti, co je vlastní, určitě vědí, o čem je řeč. Na nich má malý podíl ségra, aby se neřeklo. Použila jsem totiž její emailovou adresu, třebaže na otázky jsem poctivě odpovídala já s její ještě menší asistencí.
Za Nespavost a záložku s podpisem autorky můžu děkovat Ellen, na jejímž blogu nedávno probíhal prostě úžasný projekt vztažený právě ke knize od J. R. Johanssonové.