aktivita ve spánkovém režimu (návrat do prázdnin)
----Spřáteluju TU----
Chceš udělat video (amv)? ZDE
Něco nefunguje?? ZDE
Nějaké nové anime na přání? ZDE
Chybí ti tu něco? ZDE
:'(....Ty jsi jediný problém (zpracovává se)
Quote of the week: "Tears are words the heart can't say."
"Simple but effective"

Květen 2015

Anime: Tsubasa Chronicle

14. května 2015 v 22:05 | Mary-berry |  Anime


žánr: romantika, (komedie), fantasy, sci-fi, bishounen, shounen, akční, dobrodružství; podle mangy
rok vydání: 2005
počet epizod: 1/26 + 2/26 + OVA/3 - Tsubasa Tokyo Revelations + OVA/2 - Tsubasa Shunraiki + film: Tsubasa chronicle - The Princess of the Birdcage Land
ukázka:
děj: Sakura, princezna Clow a Syaoran, syn archeologa, se znají už od plenek a tak dlouho spolu taky kamarádí. Není tedy divu, že k sobě chovají hluboké city, které dělí jen společenské postavení a strach z neopětované lásky. V den, kdy Sakura najde odvahu svěřit své city tomu, koho miluje, ji postihne zvláštní kletba: její vzpomínky se roztříští v nespočet sněhově bílých pírek, které se rozletí do různých dimenzí ležících neznámo kde. Sakura nato upadne do kómatu a zdá se, že díky Syaoranovi tak tak unikla smrti. Od čarodějky dimenzí, Yuuko, se chlapec dozví, jak může zachránit svou umírající princeznu. Ale nic není zadarmo a čarodějka bude chtít na oplátku to nejcennější, co jí může nabídnout. A tak Syaoran obětuje své přátelství se Sakurou, aby vrátil život dívce, která si po probuzení na něj nebude pamatovat.
Na dobrodružství za ztracenými vzpomínkami hrdiny doprovází čaroděj Fye (Fay, Fai... nevím přesně, jaké jméno má zapsáno v rodném listě, protože mu každá země říká jinak), věčně otrávený bojovník Kurogane a malá Mokona.

Recenze: Dveře do prázdnoty - Victoria Schwabová | The funny thing about armor...

3. května 2015 v 9:15 | Mary-berry
Žánr: fantasy, romantika, YA
Díl: 2/? (The Archived) + 2.5
Originální název: The Unbound
Počet stran: 328
Vazba: hardback + přebal
Rok vydání: 2014/09
Nakladatelství: CooBoo
Anotace: Mackenzie Bishopová vede dvojí život. Není pouze normální studentkou střední školy, ale také Správkyní v Archivu, v tajuplném místě, kam odcházejí spát Historie zemřelých lidí. Mac nastoupí na Hydeskou střední a snaží se dostat svůj život do tak normálních kolejí, jak je to jen možné po tom, co se v Archivu stalo přes minulé léto. Ale nějak se jí to nedaří. Pronásledují ji zlé sny. Mac ví, že minulost je minulost a že jí už nemůže ublížit, ale vše se zdá tak skutečné. A když si povšimne, že se noční můry vkrádají do její mysli i ve dne, začne se obávat, jestli je doopravdy v bezpečí… Mezitím se v jejím okolí ztrácejí beze stopy lidé a jediné, co je spojuje, je to, že naposledy viděli Mackenzie. Kdo za tím vším stojí? A jakou roli v tom hraje Archiv? Mac se to pokusí zjistit, ale riskuje u toho své Správcovství, vymazání vzpomínek, a dokonce i svůj život.
The funny thing about armor is that it doesn't just keep other people out. It keeps us in. We build it up around us, not realizing that we're trapping ourselves.

Minule… No jo, slova na dnešní recenzi ze své hlavy vytahuju měsíce a uplynuly měsíce další od té poslední, za což se moc omlouvám! Takže znovu od začátku: Minule… Kdysi dávno - ne, hodně dávno, za sedmero domy, za nimiž stály stromy a hřměly hromy, byla řeč o polobohyni beze snů, o které ještě nějaké to slovo padne. Nedávno jsem totiž zhltla závěrečný díl této polobožské trilogie. Dneska se však okrajově ponořím do života Správkyně, jež mučí sny vyvolané vzpomínkami na pohledného, ale ne tak docela živého Owena Chrise Clarka.