aktivita ve spánkovém režimu (návrat do prázdnin)
----Spřáteluju TU----
Chceš udělat video (amv)? ZDE
Něco nefunguje?? ZDE
Nějaké nové anime na přání? ZDE
Chybí ti tu něco? ZDE
:'(....Ty jsi jediný problém (zpracovává se)
Quote of the week: "Tears are words the heart can't say."
"Simple but effective"

Anime: Tsubasa Chronicle

14. května 2015 v 22:05 | Mary-berry |  Anime


žánr: romantika, (komedie), fantasy, sci-fi, bishounen, shounen, akční, dobrodružství; podle mangy
rok vydání: 2005
počet epizod: 1/26 + 2/26 + OVA/3 - Tsubasa Tokyo Revelations + OVA/2 - Tsubasa Shunraiki + film: Tsubasa chronicle - The Princess of the Birdcage Land
ukázka:
děj: Sakura, princezna Clow a Syaoran, syn archeologa, se znají už od plenek a tak dlouho spolu taky kamarádí. Není tedy divu, že k sobě chovají hluboké city, které dělí jen společenské postavení a strach z neopětované lásky. V den, kdy Sakura najde odvahu svěřit své city tomu, koho miluje, ji postihne zvláštní kletba: její vzpomínky se roztříští v nespočet sněhově bílých pírek, které se rozletí do různých dimenzí ležících neznámo kde. Sakura nato upadne do kómatu a zdá se, že díky Syaoranovi tak tak unikla smrti. Od čarodějky dimenzí, Yuuko, se chlapec dozví, jak může zachránit svou umírající princeznu. Ale nic není zadarmo a čarodějka bude chtít na oplátku to nejcennější, co jí může nabídnout. A tak Syaoran obětuje své přátelství se Sakurou, aby vrátil život dívce, která si po probuzení na něj nebude pamatovat.
Na dobrodružství za ztracenými vzpomínkami hrdiny doprovází čaroděj Fye (Fay, Fai... nevím přesně, jaké jméno má zapsáno v rodném listě, protože mu každá země říká jinak), věčně otrávený bojovník Kurogane a malá Mokona.Moje hodnocení:
Tsubasa Chronicle patří k těm mnoha anime, na které jsem náhodně narazila, když jsem si krátila dlouhé chvíle během reklam na německých kanálech, ale nikdy jsem se na ně nedodívala. Přesto jsem se rozhodla k anime svého dětství po čase vrátit a musím říct, že po prvních pár epizodách jsem si uvědomila, že ač jsem se kdysi na TC nedívala chronologicky, jak na sebe díly navazovaly, a teď ano, tak na tom, co zrovna zhlédnete, zas tolik nezáleží. No, možná bych doporučila mrknout se nejdřív na "pilot", abyste netápali jako kdysi já a byli trochu obeznámeni se situací. Ale jak tvrdím výše, není to nutné. Je to takový labyrint, stejně jste zmatení a čekáte, až najdete cestu ven, v tomto případě se nemůžete dočkat závěru, protože zbytek popisuje násilím přetrhané citové pouto mezi Shaolanem* a Sakurou a jeho následné pomalé obnovení, to vše okořeněno špetkou zajímavostí jednotlivých dimenzí.
Co se týče postav, každá je úplně jiná, a kdyby všechny vypadaly vzhledově jako jednovaječná dvojčata, tak je podle jejich chování stejně snadno rozlišíte. Avšak Shaolana a Sakuru spojuje jejich přehnaná nevinnost, která k jejich věku sice sedí, ale někdy si přesto přejete, aby se konečně odvázali. Na můj vkus se děj i pouhý okamžik, než se něco stalo, posunoval až bolestně pomalu. Mnoho fanoušků si oblíbilo maskota Mokonu, toť k všeobecnému názoru. Tato malá potvůrka, kterou čarodějka Yuuko mladým cestovatelům "zapůjčila", mi lezla trošku na nervy a její vtipné poznámky jsem neuměla ocenit. Další, kdo jim byl na cestu přidělen, byl Kurogane - bojovník s mečem, kterého vyhostila vládkyně jeho země, jelikož už neměl koho porazit, jak byl tak silný a přitom namyšlený. Každý byl poslán ke skupince, aby jí nějakým způsobem pomohl a během toho se, přeneseně řečeno, vypořádal s vlastními démony, a to platí i pro čaroděje Faye - "milého strýčka z matčiny strany".
Ve zkratce, Tsubasa Chronicles je určeno především pro mladší generace. Aspoň mně se to tak jeví. Konkrétnější ani být nemohu, poněvadž jsem nevydržela ani u celé jedné série. A není to z důvodu, že jsem se nudila tak moc, že ještě jeden díl by mě navěky uspal. Jednoduše jsem se rozhodla prokousat se tímto anime v němčině, ale v dnešní době to není online přístupné a na VivěMTV, kde jsem na anime poprvé narazila, to už nevysílají.


ONLINE/DOWNLOAD:
  • 1. série | ...
  • 2. série | ...

Tsubasa Tokyo Revelations
OVA 1
OVA 2
OVA 3

Tsubasa Shunraiki
OVA 1
OVA 2

Film: Tsubasa Chronicle - The Princess of the Birdcege Land


*Použila jsem poněmčenou verzi Syorana, protože jsem tak zvyklá, tak jako říkám Zakura místo Sakura a šakra místo chakra, popř. čakra. Nejedná se tudíž o mnohonásobný překlep.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Scribbler Scribbler | Web | 18. května 2015 v 21:37 | Reagovat

Já na anime nekoukám, ale chtěla bych něco zkusit. Doporučila bys mi třeba tohle? Nebo něco jiného?

2 *Mary-berry* <33 *Mary-berry* <33 | Web | 19. května 2015 v 20:12 | Reagovat

[1]: S anime to máš jako se seriály nebo i s knihami. Takže je pro mě vcelku složité doporučit něco náhodné osobě, a proto si raději přečti pár recenzí, kterých je mraky. Za mě každopádně vede Kaichou wa Maid-sama. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama