aktivita ve spánkovém režimu (návrat do prázdnin)
----Spřáteluju TU----
Chceš udělat video (amv)? ZDE
Něco nefunguje?? ZDE
Nějaké nové anime na přání? ZDE
Chybí ti tu něco? ZDE
:'(....Ty jsi jediný problém (zpracovává se)
Quote of the week: "Tears are words the heart can't say."
"Simple but effective"

Květen 2018

Review: Birthday Girl - Penelope Douglas | Bully nebo Nádech? Minirecenze k Fall Away sérii

29. května 2018 v 23:19 | Mary-berry
My rating: 4 of 5 stars

When it comes to Pen Douglas, it's hard not to have any expectations. The blurb promised a taboo romance which the book delivered. Sort of. While the age gap might disturb somebody, I was quite okay with it. I really liked the build-up between the characters. Watching Pike and Jordan's interactions made my heart flutter, some situations even laugh. Thumbs up for the idea of birthday candles. Overall there was nothing to hate. But maybe that was the problem. I needed some drama. Anything to make me root for the characters more. It happened that I was involved more with the side characters (Dutch, Cole...) than Pike and Jordan... Things were handled too smoothly for my liking. It didn't felt as a taboo romance.
There is cheating. But not the kind of cheating you would expect. No reason to not give this book a chance.
I guess my expectations were set too high this time. Hadn't I read the Fall Away series, Corrupt and Punk 57 before, I would've probably enjoyed the book more.Možná vám jméno Penelope Douglas něco říká, nebo možná taky ne. Každopádně letos jsme se díky Ikaru i u nás dočkaly prvního dílu z proslulé série Fall Away, a to s názvem Nádech (v zahraničí známé jako Bully). Ve zkratce pro ty, kdo neměli čest poznat Jareda a Tate:

Návykový román napěchovaný touhou, odříkáním, bolestí… a opět touhou. Může se člověk, kterého milujeme, změnit v tyrana, a potom zase zpátky? "Jmenuju se Tate," říká hlavní hrdinka. "Ale on má pro mě jiné jméno. Kdysi jsme byli nejlepší přátelé, ale pak se s ním něco stalo, a teď mi dělá ze života peklo…" Mezi láskou a nenávistí je jen tenká linie. Tate už si nechce nechat ubližovat od kluka, kterého kdysi měla ráda. Když se mu postaví, přepíše tím pravidla a zjistí, že za Jaredovými zlými slovy se skrývá jeho vlastní bolest. A jí se přes všechnu nenávist rozbuší srdce, jen co se přiblíží.HODNOCENÍ (Bully): 5**

Knihu bych zařadila na pomezí YA a NY. Zatímco některé (hlavně ty lechtivé) scény už patří do již zmínéné druhé skupiny, větší část zasahuje do žánru Young Adult. Z románu jde cítit, že se jedná o autorčinu prvotinu. Postavy byly na můj vkus moc youngadultovské, situace moc "americké" a vy si prostě říkáte, že se takové věci nedějí. Asi stárnu a nevím, co dnešní generace provádějí... Pomineme-li nezrálost postav, příběh se čte jedna báseň. I přes všechny hrdinovy chyby, a že se Jared dokáže chovat krutě, na něm prostě něco je. To samé platí pro Tate, která byla celkem příjatelnou hrdinkou, takový ten typ "tomb boy". Příliš vám nebrnká na nervy a chvílemi obdivujete její vynalézavost (jo, ta báseň - takové klišé, ale moje nejoblíbenější část). Kromě autorčiny posedlosti s deštěm, se chvílemi objevujeme na závodní dráze alá film Pomáda. A zápletka? Nic světoborného. Je tam víc naťuknotu šikanování, ale jádrem knihy stále zůstává romantika. Z mého pohledu oddechový příběh o první lásce, co nadchne beznadějné romantiky jako mě.
Tak šup, ať je vaše peněženka o pár stovek chudší. Byla by opravdu škoda, kdyby se série nedovydala a od autorky nic dalšího nevyšlo. Protože Corrupt i Punk 57 jsou naprosté pecky!

Další díly v sérii (spoiler free):
#1.5 Until You: Nádech z pohledu Jareda. Po dočtení jsem byla celkem zklamaná, protože mi to přišlo jako převyprávěné Bully. Ano, dozvídáme se podrobnosti o Jaredově minulosti, co stojí za jeho krutým chováním k Tate, a na konci jsou i bonusové scény post-Bully... Kniha přesto na mě moc dojem neudělala.
#2 Rival: Příběh Jaredova nejlepšího přítele Madoca. Dual POVs. Madoc byl vždycky vtipálek, tak bych asi popsala i jeho knihu.
#3 Falling Away: Příběh nejlepší kamarádky Tate. KC jsem nikdy moc nemusela. Některé scény jsou hodně podobné prvnímu dílu, ale velmi se mi líbilo, že hrdinka se se situacemi poprala jinak než Tate. Dual POVs.
#4 Aflame: Sleduje znovu Jareda a Tate. Příjemný, opět velmi čtivý příběh. Oproti Bully se zde pohledy střídají.
#4.5: Next to Never (novela): Nápad se čtením knihy o vlastních rodičích se mi velmi líbil. Už se nemůžu dočkat spin-offu k sérii, jehož prvního dílu se snad dočkáme příští rok.
Adrenaline: Soubor bonusových scén doprovázející celou sérii. Kdo se nezalekne angličtiny, zdarma k přečtení na autorčině wattpadu. Nezapomenutelný zážitek plný smíchu a takové naklepnutí, co můžeme čekat v budoucnu.


HODNOCENÍ (Birthday Girl):
Jordan byla vždycky ta zodpovědná ve vtahu s Colem, jejím přítelem, a kvůli němu se teď musí nastěhovat k jeho otci. A tak začiná příběh mezi 19letou dívkou a svobodným Pikem, otcem jejího přítele.
Kniha postrádá napětí, hlubší zápletku kromě věkového rozdílu, který tu skoro nehrál roli. Postavy bych označila za nevýrazné. Neměla jsem chuť je proplesknout ani obejmout. Prostě mi na nich tolik nezáleželo, aby ve mně vyvolaly nějakou emoci. Autorčin styl psaní mi doteď sedl a jinak tomu není ani u BG. S těžkým srdcem ale musím přiznat, že jsem se nudila.

Četli jste už něco od Penelope Douglas? Komentáře jsou vždy vítány. Hrozně by mě zajímalo, jak se povedl český překlad Bully (tak si to přečti, že). Přeji hodně času na čtení a příště se můžete těšit na recenzi: Elitní klub králů 1 - Stříbrná labuť od Amo Jones.

Zase já... A recenze!

14. května 2018 v 21:29 | Mary-berry
Pokud nezamrzne peklo nebo tam neskončím, jednou za čas zajdu na blog profiltrovat svoje v reálném životě nemluvící já. A snad se to "jednou za čas" změní v můj plán vrátit se naplno. Ale do té doby...

--> Follow me on Goodreads: Mary-berry
Recenze (a moje lámaná angličtina): Bane (Sinners of Saint #4) - L. J. Shen

... a pozdrav těm random lidem, co tu z nepochopilného důvodu zavítají.

EDIT: --> Follow me on Twitter: @mary_berry13 (Postuju z větší části jen giveaways. If that bothers you...)

Něco málo k recenzi: Co si budem, v naší republice snad nikdo L. J. Shen nečte, natož aby ji někdo znal. Její novinka Bane je součástí série, jejíž první díl nese název Vicious. Snad něco pro příznivce Jennifer L. Armentrout aka J. Lynn (knihy: Počkám na tebe, Jako led, Tajemné touhy, Neohlížej se atd.) bez toho sladkého aspektu. LJ Shen vyloženě píše mužské postavy typu a**hole a tomu odpovídá i obsah pro lidi ++++18.

Synopsis k Vicious (SInners of Saint #1):

Emilia

They say love and hate are the same feelings experienced under different circumstances, and it's true.The man who comes to me in my dreams also haunts me in my nightmares. He is a brilliant lawyer. A skilled criminal. A beautiful liar. A bully and a savior, a monster and a lover.

Ten years ago, he made me run away from the small town where we lived. Now, he came for me in New York, and he isn't leaving until he takes me with him.

Vicious

She is a starving artist. Pretty and evasive like cherry blossom. Ten years ago, she barged into my life unannounced and turned everything upside down. She paid the price.

Emilia LeBlanc is completely off-limits, my best friend's ex-girlfriend. The woman who knows my darkest secret, and the daughter of the cheap Help we hired to take care of our estate. That should deter me from chasing her, but it doesn't. So she hates me. Big fucking deal. She better get used to me.

Zdroj: Goodreads


My rating: 5 of 5 stars

Let's just say - not what I expected. Leigh got me hooked right from the first page (Bane's cover model is just so hot). I wanted to give it a 5* rating right away (not because of the cover of course). Leigh's talent was undoubtful. Her words were pure magic. And the characters? It was hard not to fall in love with them.

We've got a glimpse of Bane in Scandalous. Tbh I didn't get all the fuss about him. I expected a made in China version of Vic but was glad that Bane turned out to be a whole new country or should I say cheesburger now? Anyway, he managed to stole my heart with his unique personality. His love for Jesse was undeniable. His soft side really surprised me. Thinking of Bane makes me think of a bear. You want to cuddle a teddy but bears can be really dangerous a**holes.

Jesse Carter. A loveable dark hair beauty. An idependent and strong snow white. A prince, a princess, a dragon - all in one - in her own fairytail. A perfect match for Bane. *spoiler* (view spoiler)[Also marked. Which brings me to the plot. Right from the start I was surprised that the author chose to deal with such a heavy topic. I guess there should be a little warning for sensitive souls at least. Not my case but still. Anyone else thinking this book was inspired by She Asked For It by W Winters? Not necessary a bad thing. I'm just speculating. ;) (hide spoiler)]

Vicious' lovers. Be prepared for a little cameo. But don't get your hopes high or you will end up as disappointed as me. My fangirl moment didn't even come and I (almost! still love him crazy) thought his appearence was quite unnecessary. You'll also find out how's Eddie doing, enjoy the new side characters... Hate some more... Yeah, I'm speaking of you Pamela!!! You evil **** Ehm, cruella?

This book includes all the things I love in a good romance but even more! The banter? Check. Steamy scenes? Check. Oh, shite moments? There. Hero's hotness? I think Bane's the reason why hell hasn't been frozen yet.

I highly recommend go grab this book immediately and experience it for yourselves. :)

-----

SPOILERS: Only for those who slurped Bane soup. (view spoiler)[I kind of expected a master plan of Vicious. I was positive he somehow set up Mr. lisp (sorry, already forgot his name) or would be involved, e.g. by saving Bane's ass, knowing Mr M's ulterior motives... (hide spoiler)]