aktivita ve spánkovém režimu (návrat do prázdnin)
----Spřáteluju TU----
Chceš udělat video (amv)? ZDE
Něco nefunguje?? ZDE
Nějaké nové anime na přání? ZDE
Chybí ti tu něco? ZDE
:'(....Ty jsi jediný problém (zpracovává se)
Quote of the week: "Tears are words the heart can't say."
"Simple but effective"

Review: Birthday Girl - Penelope Douglas | Bully nebo Nádech? Minirecenze k Fall Away sérii

29. května 2018 v 23:19 | Mary-berry
My rating: 4 of 5 stars

When it comes to Pen Douglas, it's hard not to have any expectations. The blurb promised a taboo romance which the book delivered. Sort of. While the age gap might disturb somebody, I was quite okay with it. I really liked the build-up between the characters. Watching Pike and Jordan's interactions made my heart flutter, some situations even laugh. Thumbs up for the idea of birthday candles. Overall there was nothing to hate. But maybe that was the problem. I needed some drama. Anything to make me root for the characters more. It happened that I was involved more with the side characters (Dutch, Cole...) than Pike and Jordan... Things were handled too smoothly for my liking. It didn't felt as a taboo romance.
There is cheating. But not the kind of cheating you would expect. No reason to not give this book a chance.
I guess my expectations were set too high this time. Hadn't I read the Fall Away series, Corrupt and Punk 57 before, I would've probably enjoyed the book more.Možná vám jméno Penelope Douglas něco říká, nebo možná taky ne. Každopádně letos jsme se díky Ikaru i u nás dočkaly prvního dílu z proslulé série Fall Away, a to s názvem Nádech (v zahraničí známé jako Bully). Ve zkratce pro ty, kdo neměli čest poznat Jareda a Tate:

Návykový román napěchovaný touhou, odříkáním, bolestí… a opět touhou. Může se člověk, kterého milujeme, změnit v tyrana, a potom zase zpátky? "Jmenuju se Tate," říká hlavní hrdinka. "Ale on má pro mě jiné jméno. Kdysi jsme byli nejlepší přátelé, ale pak se s ním něco stalo, a teď mi dělá ze života peklo…" Mezi láskou a nenávistí je jen tenká linie. Tate už si nechce nechat ubližovat od kluka, kterého kdysi měla ráda. Když se mu postaví, přepíše tím pravidla a zjistí, že za Jaredovými zlými slovy se skrývá jeho vlastní bolest. A jí se přes všechnu nenávist rozbuší srdce, jen co se přiblíží.HODNOCENÍ (Bully): 5**

Knihu bych zařadila na pomezí YA a NY. Zatímco některé (hlavně ty lechtivé) scény už patří do již zmínéné druhé skupiny, větší část zasahuje do žánru Young Adult. Z románu jde cítit, že se jedná o autorčinu prvotinu. Postavy byly na můj vkus moc youngadultovské, situace moc "americké" a vy si prostě říkáte, že se takové věci nedějí. Asi stárnu a nevím, co dnešní generace provádějí... Pomineme-li nezrálost postav, příběh se čte jedna báseň. I přes všechny hrdinovy chyby, a že se Jared dokáže chovat krutě, na něm prostě něco je. To samé platí pro Tate, která byla celkem příjatelnou hrdinkou, takový ten typ "tomb boy". Příliš vám nebrnká na nervy a chvílemi obdivujete její vynalézavost (jo, ta báseň - takové klišé, ale moje nejoblíbenější část). Kromě autorčiny posedlosti s deštěm, se chvílemi objevujeme na závodní dráze alá film Pomáda. A zápletka? Nic světoborného. Je tam víc naťuknotu šikanování, ale jádrem knihy stále zůstává romantika. Z mého pohledu oddechový příběh o první lásce, co nadchne beznadějné romantiky jako mě.
Tak šup, ať je vaše peněženka o pár stovek chudší. Byla by opravdu škoda, kdyby se série nedovydala a od autorky nic dalšího nevyšlo. Protože Corrupt i Punk 57 jsou naprosté pecky!

Další díly v sérii (spoiler free):
#1.5 Until You: Nádech z pohledu Jareda. Po dočtení jsem byla celkem zklamaná, protože mi to přišlo jako převyprávěné Bully. Ano, dozvídáme se podrobnosti o Jaredově minulosti, co stojí za jeho krutým chováním k Tate, a na konci jsou i bonusové scény post-Bully... Kniha přesto na mě moc dojem neudělala.
#2 Rival: Příběh Jaredova nejlepšího přítele Madoca. Dual POVs. Madoc byl vždycky vtipálek, tak bych asi popsala i jeho knihu.
#3 Falling Away: Příběh nejlepší kamarádky Tate. KC jsem nikdy moc nemusela. Některé scény jsou hodně podobné prvnímu dílu, ale velmi se mi líbilo, že hrdinka se se situacemi poprala jinak než Tate. Dual POVs.
#4 Aflame: Sleduje znovu Jareda a Tate. Příjemný, opět velmi čtivý příběh. Oproti Bully se zde pohledy střídají.
#4.5: Next to Never (novela): Nápad se čtením knihy o vlastních rodičích se mi velmi líbil. Už se nemůžu dočkat spin-offu k sérii, jehož prvního dílu se snad dočkáme příští rok.
Adrenaline: Soubor bonusových scén doprovázející celou sérii. Kdo se nezalekne angličtiny, zdarma k přečtení na autorčině wattpadu. Nezapomenutelný zážitek plný smíchu a takové naklepnutí, co můžeme čekat v budoucnu.


HODNOCENÍ (Birthday Girl):
Jordan byla vždycky ta zodpovědná ve vtahu s Colem, jejím přítelem, a kvůli němu se teď musí nastěhovat k jeho otci. A tak začiná příběh mezi 19letou dívkou a svobodným Pikem, otcem jejího přítele.
Kniha postrádá napětí, hlubší zápletku kromě věkového rozdílu, který tu skoro nehrál roli. Postavy bych označila za nevýrazné. Neměla jsem chuť je proplesknout ani obejmout. Prostě mi na nich tolik nezáleželo, aby ve mně vyvolaly nějakou emoci. Autorčin styl psaní mi doteď sedl a jinak tomu není ani u BG. S těžkým srdcem ale musím přiznat, že jsem se nudila.

Četli jste už něco od Penelope Douglas? Komentáře jsou vždy vítány. Hrozně by mě zajímalo, jak se povedl český překlad Bully (tak si to přečti, že). Přeji hodně času na čtení a příště se můžete těšit na recenzi: Elitní klub králů 1 - Stříbrná labuť od Amo Jones.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama